atmosféra zeleně
Do interiéru květiny neodmyslitelně patří a sluší jim to i v koupelně. Proto na ni nezapomínejme. Květiny potřebují světlo, tudíž v koupelně bez okna to raději nezkoušejte. Vybírat musíte ze skupiny stínomilných, které mají rády vlhko a teplo. Nesáhnete vedle ani při volbě rostliny subtropické a tropické.

Lopatkovec (Spathiphyllum)
Lopatkovec je nenáročná dekorativní rostlina s lesklými listy a bílými květy, kterou stačí zalévat jednou týdně. Má ráda vyšší vzdušnou vlhkost. Výborně snáší i stinná místa, tudíž do tmavší koupelny květina přímo ideální.
Netík (Adiantum), Sleziník (Asplenium) nebo Ledviník (Nephrolepis)
Kapradiny snáší vlhko a mají rády orosené listy. V prostředí koupelny se jim tedy bude dařit a ani je nebudete muset rosit. I přesto nezapomínejte na pravidelnou zálivku. A to jedenkrát až dvakrát týdně. Zkrátka stále mírně vlhký substrát.

Do koupelny vybírejte květiny, které nepotřebují moc denního světla, ale zároveň aby měly rády vlhko.

Břečťan (Hedera)
Převislá rostlina, která má ráda stín a polostín, na přímém světle by jí začaly blednout listy. Dejte pozor na teplotu – v zimě postačí i pouhých 7 stupňů, přes léto je optimální teplota do 20 ti stupňů celsia.
Filodendron (Philodendron monstera)
Retrokvětina, která nyní slaví svůj velký návrat a zdobí interiéry ve skandinávském i urban jungle stylu. Filodendronům se daří v polostínu i stínu, zalévat je stačí jednou za 10 dní, ale potrpí si na orosené listy.
Zlatá palma (Dypsis)
Dobře se jí bude dařit mimo přímé slunce a také jí vyhovuje vysoká vlhkost vzduchu.

pro fajnšmekry tu mám jednu vychytávku – mechová stěna
Nejčastěji se pro mechové stěny využívá lišejník isladský (Cladonia stellaris). Může se použít do jakéhokoli interiéru a nevyžaduje téměř žádnou péči a ani denní světlo, proto se mu dobře daří i v koupelnách. Výhody mechových stěn jsou: akustické odhlučnění místnosti, antistatické vlastnosti, navozují pocit štěstí a pohody, nevyžaduje denní světlo, a stačí minimální péče.